Resultater fra Aarhus Open Double 2016

1. Plads i A-Cuppen - Kasper Bak Laursen og Teddy Laursen - Bøgeskov
1. Plads i A-Cuppen – Kasper Bak Laursen og Teddy Laursen – Bøgeskov
2. Plads i A-Cuppen - Jørgen Refslund Sørensen og Erik Jensen - Føvling/Vestfyn
2. Plads i A-Cuppen – Jørgen Refslund Sørensen og Erik Jensen – Føvling/Vestfyn
3./4. Plads i A-Cuppen - Allan R. Sørensen og Jacob Kulmbach - Føvling
3./4. Plads i A-Cuppen – Allan R. Sørensen og Jacob Kulmbach – Føvling

Også på 3./4. Plads: Jan Breumby og Torben Vous – Brabrand/Odense

1. Plads i B-Cuppen - Hans Jørgen Pedersen og Glenn Holmgård-Udsen - Starpetanque/Odense
1. Plads i B-Cuppen – Hans Jørgen Pedersen og Glenn Holmgård-Udsen – Starpetanque/Odense
2. Plads i B-Cuppen - Gumse Rosted Jensen og Leif Hou - Hasselgrisen
2. Plads i B-Cuppen – Gumse Rosted Jensen og Leif Hou – Hasselgrisen
3./4. Plads i B-Cuppen: Inga Kristensen og Mogens Jensen
3./4. Plads i B-Cuppen: Inga Kristensen og Mogens Jensen

Også på 3./4. Plads: Henry Larsen og Kaj Pedersen – Brabrand/B-67

1. Plads i C-Cuppen: Erna Tang Stærk og Tommy Jensen - Brabrand
1. Plads i C-Cuppen: Erna Tang Stærk og Tommy Jensen – Brabrand
2. Plads i C-Cuppen - Jesper Laursen og Inge Jensen - Brabrand
2. Plads i C-Cuppen – Jesper Laursen og Inge Jensen – Brabrand
3./4. Plads i C-Cuppen - Inge Jensen og Eva Bak - Vennerne
3./4. Plads i C-Cuppen – Inge Jensen og Eva Bak – Vennerne

Også på 3./4. Plads – Laila Rasmussen og Jens Ove Tordrup – Brabrand

1. PLads i D-Cuppen - Janne Losic og Mirim Losic - Horsens
1. PLads i D-Cuppen – Janne Losic og Mirim Losic – Horsens
2. Plads i D-Cuppen - Martin Nielsen og Tim Jensen
2. Plads i D-Cuppen – Martin Nielsen og Tim Jensen
3./4. Plads o D-Cuppen - Merete Taastrup og Carsten Gammelgaard - Brabrand/Skovby
3./4. Plads o D-Cuppen – Merete Taastrup og Carsten Gammelgaard – Brabrand/Skovby

Også på 3./4. Plads – Jytte Andersen og Jørgen Andersen – Herrup

Resultater fra Aarhus Open 6-têtes 2016

1. Plads - Frederik fra Jonstrup er ankermand
1. Plads – Frederik fra Jonstrup er ankermand
2. Plads - Team United
2. Plads – Team United
3. Plads - Så er den kat barberet
3. Plads – Så er den kat barberet
4. Plads - Sørøver Olsens sorte kat på togt i nat
4. Plads – Sørøver Olsens sorte kat på togt i nat
5. Plads - Team Focus
5. Plads – Team Focus
6. Plads - Busk & Co
6. Plads – Busk & Co
Præmie for bedste udklædning - The pimp and his crew
Præmie for bedste udklædning – The pimp and his crew
PladsNavnPoint totalScore total
1Frederik fra Jonstrup er ankermand51109
2Team United50130
3Så er den kat barberet5057
4Sørøver Olsens sorte kat på togt i nat4746
5TEAM FOCUS4535
6Busk & Co4333
7Bent og de skøre kugler4327
8Badeholdet4160
9Klub 19873633
10Horsens M/K3622
11Tommel op3521
12Kliken's Knejter346
13Vi tror på det32-5
14Nemas Problemas303
15HUSK NEDSLAG !30-8
16Kalaha28-10
17Kortspillerne269
18The fabulous26-16
19?2510
20The Pimp and his Crew25-72
21les sans nom220
22Kim Gulvmand22-55
23Hjem til Aarhus21-84
24Vennerne20-19
25For-hvirring17-13
26Hva fanden går det ud på17-24
27Sønderjyderne16-23
28Optimisterne13-78
29De rustne kugler10-93
30Vi kunne ikke blive enige.9-101